Blog

Spa Yatağı Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Spa Yatağı Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Özel masaj teknikleriyle hem fiziksel hem de mental olarak rahatlatan spa masajları, profesyonel kişiler tarafından yapılıyor. Ancak bu işlemleri gerçekleştirmek için uygun hallerde bulunan yatak seçimlerini de ele almak gerekiyor. Spa yatağı bu konuda devreye girerek, sıradan bir yatakla kıyaslandığında çok farklı özellikleri içerisinde barındırıyor.

Spa yatakları, sıradan bir yatak modeli olarak değerlendirilmemektedir. Sıcak taş yatak olarak imal edilmekte olup, sıcaklığı daha uzun süre boyunca bünyesinde barındıran tasarımlar olarak ifade edilmektedir. Öte yandan sıcaklığı vücuda dahil edebilme konusunda başarılıdır. Bu yatak tasarımlarının camın yanı sıra seramik ve mermer versiyonları da bulunmaktadır. Genel olarak her biri istenen düzeyde fayda sağlayabilecek olan ürünler olarak değerlendirilmektedir.

Spa yatakları, masaj ve dinlenme işlemleri esnasında tercih edilmektedir. Pek çok farklı fonksiyona sahip olan tasarımlar olarak tabir edilmektedir. Kan dolaşımının hızlanmasının yanı sıra dengelenmesi konusunda önemli bir yer tutmaktadır. Öte yandan vücudun rahatlaması hususunda önemli bir yer tutabilecek olan ürünler olarak görülebilmektedir.

Elektrik enerjisiyle çalışarak, her bir işleyişini devamlı olarak sürdürebilecek boyutta var olan bü ürünleri piyasada pek çok farklı versiyonlarıyla görebilmek mümkün olacaktır. Özellikleri ve genil renk seçenekleri sayesinde her zaman en uygun standartlara sahip olarak kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda da spa hususunda ne kadar işlevsel bir yerde olduğu görülebilmektedir.

Spa Yataklarının Özellikleri Nelerdir?

Yatak seçimlerini yapmadan önceki süre zarfında mutlaka değerlendirme yapmak gerekecektir. Spa yataklarının özellikleri kapsamında da her bir detayı ele almak gerekecektir.

  • Sıcak ve soğuk banyo geçişleri, spa masajlarının bir aşamasıdır. Bu geçiş evresinde vücudun şok etkisi yaşamamasına dikkat edilmelidir. Spa yatağı bu şok etkisinin oluşmaması adına devreye girecektir. Vücut ısısının yanında kan akışını dengelemesi noktasında önemli bir yer tutmaktadır.
  • Tasarımı evresinde her bir spa yatağı, vücuda en uygun biçimde tasarlanmıştır. Ergonomik halinden ötürü herhangi bir rahatsızlık ortaya çıkmamakta ve masajın daha etkili olmasını sağlamaktadır.
  • Montaj işlemleri gerektirmemektedir. Kol kısımlarında var olan ayarlama üniteleri sayesinde sıcaklığın azaltılıp arttırılması durumu kolaylıkla yerine getirilebilecektir.
  • Masaj salonlarının yanında otellerde de yaygın olarak tercih edilmektedir. Öte yandan var olan taleplere bağlı olarak özel imalatı gerçekleşmektedir.

 

Isıtmalı Spa Yatağı Nedir?

Spa sürecinde kullanılan ısıtmalı spa yatağı, genel olarak farklı işlevlere sahiptir. Deri üzerindeki ölü hücrelerden kurtulma ve zihinsel rahatlama gibi durumlara destek vermektedir. Kan dolaşımını da dengelediğinden ötürü önemli bir tasarım olarak değerlendirilmektedir. Ergonomik bir model olmasından dolayı insan vücuduna bağlı olarak rahat bir biçimde şekil alabilecektir. Isıyı, vücudun her bir noktasına aynı oranda dağıtacaktır.

Spa yatakları, spa masajı hizmeti veren otellerde ve masaj salonlarında kullanılmaktadır. Etkili bir spa masajıyla beraber stresin azalması, kötü enerjinin ortadan kalkması ve rahatlama hissinin uyanması gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayı spa yataklarının normal bir yatak ürünüyle kıyaslandığında etkisinin ve avantajlarının son derecede fazla olduğu göze çarpan etkenler arasında yer almaktadır. Bundan dolayı da son derecede etkili ve doğru bir seçim olduğu belirtilen bir konu olmaktadır.

Spa Yatak Bakımı Nasıl Yapılır?

Spa yataklarının daha uzun süre boyunca kullanılması adına temizlik ve bakımları düzenli olarak gerçekleştirilmelidir. Spa yatak bakımı hususunda her bir detayı ele almak son derecede önemli olmalıdır. Bu hususta her bir aşamayı ele almak önemlidir.

  • Spa yatak modellerinde doğal ürünlerin kullanıldığı bilinmelidir. Buna bağlı olarak temizlik ve bakım süreçlerinde kesin olarak kimyasal ürünler kullanılmamalıdır. Kimyasal içerikli temizlik ürünlerinin kullanımıyla beraber yatağın zarar görmesi ve kullanımı olumsuz etkilemesi hali açığa çıkabilecektir.
  • Dezenfeksiyon faaliyetleri, her bir masaj seansı sonrasında gerçekleştirilmelidir. Hassas bir biçimde gerçekleştirilerek, sonraki kişiye özel olarak hazırlanılmalıdır.
  • Günlük temizlik işlemleri spa yataklar için son derecede önemli olsa da kontrol, bakım ve detaylı incelenmesi işlemleri de belirli aralıklarla tamamlanmalıdır. Aylık ve yıllık olarak bakım hizmeti almak ihmal edilmemelidir. Bu sayede spa masaj yatakları daha uzun vadede kullanılabilecek olup, ekonomik olarak tanımlanmaya başlanacaktır.

Spa Masaj Yatağı Ücretleri

Piyasa genelinde tüm ürünlerde olduğu gibi spa masaj yataklarına dayalı olarak da satın almadan önce mutlaka araştırma yapmak gerekecektir. Var olan özellikleri, firmanın hizmetleri, kullanım biçimleri ve ücretler gibi konular genel olarak ele alınmalıdır. Spa masaj yatağı ücretleri kapsamında da her zaman farklı rakamlarla karşı karşıya kalabilmek muhtemeldir.

Spa masaj yataklarına bağlı seçim yapma konusunda sadece fiyat kriteri baz alınmamalı ve en ekonomik tercihlerde bulunulmamalıdır. Kaliteli, istenen fonksiyonlara sahip ve uzun ömürlü olup olmadığı mutlaka ciddiye alınması gereken kriterler arasında sayılmalıdır. Büyük bir hassasiyetle seçimlerin yapılması ve buna bağlı olarak da hareket edilmesi gerektiği genel olarak ele alınması gereken konular arasında yer almalıdır. Böylelikle daha uzun vadede kullanım durumu ortaya çıkabilecektir.

Related Posts