Blog

Masaj Sedyesi

Masaj Sedyesi1

Genellikle masaj salonlarında, otellerin spa hizmeti veren yerlerinde, fizik tedavi merkezlerinde, güzellik salonlarında kullanılan yatağın adı masaj sedyesidir. Masaj sedyesi üzerine rahatlıkla yatılabilen, tekerlekli ise hareket etmemesi için ayaklarında kilidi bulunan yataklardır.  Masa ayağı gibi sabit bir şekilde duran modelleri de vardır. Yüz üstü yattığımızda nefes alabileceğimiz boşluğu bulunur.

Masaj, bazen vücudun dinlenmesi bazen de tedavi amaçla yapılan, bu işin tekniği öğrenmiş bilirkişi tarafından yapılır. Masajın yumuşak bir zeminde yapılması uygun değildir. Masaj yapan kişinin de sedyenin dört bir tarafında rahat hareket etmesi gerekmektedir. Masaj sedyeleri buna uygun yapılmıştır.

Fizik tedavi merkezlerinde, hastanın konforu ve rahatlığı çok önem taşır. Günlerce görülen fizik tedaviden verimli sonuçlar almak için hastanın yatma pozisyonu çok önemlidir. Bu da masaj sedyesiyle sağlanır.spa sedye

Masaj Sedyesi Nasıl Olmalıdır? Çeşitleri Nelerdir?

*190-70 cm boyutlarında olmalıdır.

*Yükseklik 70-80 cm olmalıdır.

*180 kg a kadar taşıma kapasitesi olması gerekmektedir.

*Ne çok sert ne de çok yumuşak olmamalıdır.

*Nefes almamızı sağlayacak bir boşluk olması gerekmektedir.

*Taşınabilir, katlanabilir özellikleri olması yanı sıra, masaj anında hareket etmesini durduracak emniyet kilidi olması gerekmektedir.

*Bu sedyelerde sabit modeller olduğu gibi, portatif olan ve istenilen yere götürülebilecek modellere de sahiptirler.

Masaj sedyesini medikal aletler satan yerlerden temin edebileceğimiz gibi, ikinci el olarak da temin edebiliriz. Masaj sedyesi üzerindeki yatağının hijyen olması ve kolay temizlenmesi açısından deri, güderi gibi mikrop barındırmayan kumaşlardan üretilmişlerdir.

 

Masaj Sedyesi

Masaj insanı en çok rahatlatan yöntemlerden biridir. Ruha ferahlık ve dinginlik verir. Negatif enerjiyi vücuttan atmayı sağlar. İyi bir masaj kadar iyi bir masaj sedyesi de çok önemlidir. Masaj sedyesi almak isterseniz bu sedyelerin birçok özelliği mevcuttur.

Masaj Sedyesi Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Eğer siz de masaj sedyesi almak istiyorsanız bu sedyelerin birçok özelliği vardır. Öncelikle katlanabilir olması önemli özelliklerindendir. Üzeri suni deri ile kaplı olmalıdır. Böylelikle silinip temizlenmesi kolay olur. Masaj kadar sedyenin temizliği ve kalitesi de oldukça önemlidir. Sedyenin sadece rahat olması yetmez. Rahat olması temel bir unsurdur ancak tek unsur değildir. Tabi ki sedye seçmek kadar fiyat ve kaliteyi de doğru seçmek önemlidir. İyi bir sedye yalnızca görünüm açısından değil fiyat açısından da uygun olmalıdır. Rahatlık önemlidir ancak rahatlığın yanında sedye kaliteli olmalı aynı zamanda dekoratif açıdan da güzel durmalıdır.

Sedye Tipleri

Birçok sedye tipi bulunmaktadır. Bunlardan biri dümdüz yatak şeklindedir. Konfor açısından oldukça rahattır. En çok kullanılan sedye tipi de dümdüz yatak şeklinde olan sedye tipidir. Başı ayarlanabilen sedye çeşitleri de bulunmaktadır. Bu sedye tipinin başı yükseltilebilmektedir. Bu sedye tipi de yatak şeklindeki sedyeden sonra en çok kullanılan sedye tipidir. Çanta tipi katlanır sedyeler de bulunmaktadır. Bunlar en rahat ve en kullanışlı olanıdır.

 

 

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir