Blog

Spa Yatağında Yapılan Masaj Türleri

Spa Yatağında Yapılan Masaj Türleri

Spa yataklarında farklı masaj uygulamaları gerçekleştirilebilir. Masözlerin son derecede özel teknikleri uygulayabileceği bu yatakların oldukça konforlu olduğu göze çarpmaktadır. Spa yatağında yapılan masaj türleri konusunda da tercihleri bulunanların bu konuda zorlanmadan seçim yapmaları muhtemel olmaktadır.

Spa yataklarının sıradan bir ürün olmadığı bilinmelidir. Masajın en doğru biçimde uygulanması adına meydana getirilmiştir. Isıyı uzun süre boyunca tutmasının yanı sıra farklı malzemelerden üretilmesi de en uygun masaj mobilyaları olduğunu gösterecektir. Bundan dolayı da kullanıcıların zorlanmadan ve istedikleri gibi bir sonuca ulaşmalarını desteklemektedir. Ergonomik bir yapıya sahip olmasından dolayı son derecede kolay bir kullanım durumu ortaya çıkacaktır.

Spa Yataklarıyla Yapılan Masajlar

Spa yataklarında değişik masajlar uygulanabilir. Spa yataklarıyla yapılan masajlar her zaman daha etkili bir biçimde sonuç verecektir. Bu masajlar şu şekilde sıralanabilir.

 • İsveç masajı
 • Sıcak taş masajı
 • Aroma terapi masajı
 • Derin doku masajı
 • Spor masajı
 • Tetikleme noktası masajı
 • Refleksoloji masajı
 • Shiatsu masajı
 • Thai masajı
 • Doğum öncesi masajı
 • Çiftin masajı

 

 1. İsveç Masajı

İsveç masajı, tüm vücudu kapsayan masaj türüdür. Günün stresinden kaçınmak isteyen ve kaslarını rahatlatma güdüsüyle hareket edenler için önemli bir seçimdir. Bu masajla gerek kas gerekse de eklem kütlesi rahatlayacaktır. Ortalama olarak 60 ile 90 dakika boyunca sürecektir.

 1. Sıcak Taş Masajı

Kas ağrıları ve gerginliği olanlar için sıcak taş masajı önemli bir tercihtir. Masaj terapisti bu evrede ısıtılmış olan taşları kullanacaktır. Kan akışını da hızlandıran bu masaj tipi, aynı zamanda daha raht sonuçlara ulaşmayı sağlayacaktır. 90 dakika boyunca uygulanıyor olmasından dolayı son derecede etkilidir.

 1. Aroma Terapi Masajı

Daha çok duygusal bir iyileştirici özelliğe sahip olan aroma terapi masajı, son derecede etkilidir. Esanslı yağların kullanımıyla beraber cildin daha fazla incelmesi ve daha rahat hissedilmesi söz konusudur. 60 ile 90 dakika boyunca bu masaj uygulamaya konulacaktır.

 1. Derin Doku Masajı

İsveç masajından daha da baskılı bir halde bulunan derin doku masajı, kronik kas sorunlarına karşı etkilidir. Sıkı bir halde bulunan kasları yumuşatmada oldukça etkilidir. Yavaş vuruşlar ve derin parmak basınçları masaj esnasında kullanılan yöntemlerdir.

 1. Spor Masajı

Spor odaklı kas yaralanmaları ya da sakatlanma ihtimaline bağlı olarak iyi bir seçenektir. Spor masajı, sadece tüm vücut olarak uygulanmamakta olup, gereksinimlere bağlı olarak farklı bölgelere dair de hayata geçirilebilir. 60 dakika boyunca uygulanacak olan bir masaj türüdür.

 1. Tetik Nokta Masajı

Yaralanma, kronik ağrılar ve kas şikayetleri bulunanlar için tetik nokta masajı oldukça önemli bir haldedir. Daha güçlü ve daha derin uygulamaları içerisinde barındırır. Vücudun hafiflemesi adına son derecede etkili bir yöntemdir.

 1. Refleksoloji

Vücudun enerjilerinden kurtulmasını ve ayakların, kulakların, bacakların daha etkin bir hale gelmesini sağlayan refleksoloji masajı sayesinde daha uygun bir esneklik hali ortaya çıkacaktır. Vücut uzuvlarının daha etkin bir biçimde çalışmasında bu masaj etkin bir biçimde bulunulacaktır. Maksimum 60 dakika boyunca uygulanacaktır.

 1. Shiatsu Masajı

Stresi gideren ve son derecede rahatlatan bir masaj türü olarak bilinmektedir. Öte yandan ruhsal sorunları gidermenin dışında kas gerginliklerini de ciddi manada azaltan bir yapıda bulunmaktadır. Shiatsu masajı ile beraber 60 dakika sonrasında gerçek rahatlama durumu ortaya çıkacaktır.

 1. Thai Masajı

Aktif bir masaj isteyen ve vücudun tüm ağırlıklarından kurtulma amacı güdenler için en iyi tür Thai masajı olarak adlandırılmaktadır. Esneklik kazandırarak, vücudun kan dolaşımını arttıran bu masaj sayesinde daha etkin sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır. 90 dakika boyunca sürecek olan bu masaj, her zaman amaçlara uygun bir halde bulunmaktadır.

 1. Doğum Öncesi Masaj

Kadınların hamilelik dönemleri esnasında ağrılarını azaltacak ve streslerini gidererek kas gerginliğini alacak yöndedir. Doğum öncesi masaj aynı zamanda da düşük olma riskini de giderecektir. Ortalama süresi 45 dakika olan bu masaj sayesinde doğum evresi daha konforlu bir biçimde tamamlanacaktır.

 1. Çiftin Masajı

Çiftin masajları, eş, arkadaş ya da sevgililerin aynı odada yan yana yatıracakları masaj türü olarak tabir edilmektedir. çiftin masajı, aynı zamanda da farklı uygulamaları barındırmaktadır. Bunlar arasında pedikür, yüz bakımı ve vücut ovma gibi seçenekler kendini göstermektedir.

Çiftin masajı esnasında ne tip bir hizmet alınacağı belirlenebilecektir. Kişilerin kendi isteklerine bağlı olarak aynı anda farklı masaj uygulamalarına tabi olmaları söz konusudur. Her bir masöz tamamen kişilerin istekleri doğrultusunda faaliyet gösterecektir.

 1. Sandalye Masajı

Boyun, omuz ve sırt bölgelerine odaklanan sandalye masajı, bu bölgeler için son derecede verimlidir. Öte yandan stres atmak ve gevşemek için de oldukça uygun bir yapıda bulunan bir konumda da yer almaktadır. Sandalye üzerinde oturularak yapılacak olan bu masaj, diğer türlerine göre daha kısa sürecektir. Maksimum 30 dakika sürse de istenen verimi sağlayacaktır.