Blog

SPA Masaj Donanımları

WhatsApp Image 2022 04 15 at 14.55.52 1

Modern yaşamın getirdiği stres yükü hem fiziksel hem de ruhsal yıpranmadaki en büyük pay sahibidir. Bedenen ve ruhen yaşanan bu yıpranmadan tam anlamıyla kurtulabilmek ancak iyi ve kaliteli bir SPA masajıyla mümkün olur. SPA faydaları ile insan yaşamına konfor ve kalitesi kattığından, SP masajlarına olan talep her geçen gün artıyor. Bu minvalde de SPA masajındaki talebe yönelik yanıt verebilmek adına SPA merkezlerinin sayısı da hızla artıyor. İnsan bedenini yakından tanıyan ve bedende şehir yaşamının yarattığı deformasyona dair bilgili olan uzman masörler, farklı teknikler ve disiplinlerle uygulayacakları SPA masajları sayesinde dingiliği bulmaya yardımcı oluyor. SPA masajlarının tam etkisiyle uygulanabilirliği uzman masörlerin kabiliyetiyle sınırlı değildir. İyi bir masajın mutlaka doğru ve kaliteli SPA masaj donanımları ile uygulanması gerekir.

SPA Masaj Donanımları Nelerdir?

Masajın gerçekten etkili olabilmesi için uzman masör tarafından, doğru ekipmanlar kullanılarak, uygun ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü masaj sadece fiziksel uygulamaların rahatlığını değil ruh sağlığını da kapsayan son derece komplike bir uygulamadır. Dolayısıyla masaj yapılacak ortam koşullarının SPA masajı için en iyi şekilde hazırlanmış olmasına ihtiyaç duyulur. SPA masajı uygulamalarında başarılı sonuçları sağlamada SPA masaj donanımları oldukça önemli bir yer tutar.

SPA uygulamalarının kan dolaşımını düzenleyen, sinir hücrelerinde uyarıcı etki uyandıran ve beden esnekliğini sağlayan etkilerini sağlamada masaj yatağından, uygulama ekipmanlarına kadar her şey titizlikle seçilmelidir. SPA masajının bedende ve ruhta sağladığı rahatlığı oluşturabilmek için ortam aurasının da muhakkak buna uygun olması gerekir. Bunun için ortam ışıklandırmasından, masaj uygulamasının gerçekleştirileceği yatağa kadar her şeyin SPA için uygun olması gerekir.

SPA Masaj Masası

Masaj esnasında rahat hissetmek, uygulamanın en önemli noktasını oluşturur. Uzman masörün ellerinde insan vücudunun ne denli rahat bir forma kavuşabileceğini deneyim edebilmek için konforlu bir yatağa gereklilik vardır. Çünkü masaj esnasında rahat bir yatış pozisyonunun yakalanabilmesi hem masajı yapan hem de yaptıran açısından en uygun koşulları sağlar. Her SPA merkezlerinin en temel SPA masaj donanımları arasında SPA masaj masası bulunur.

Günümüzde SPA masaj masası modellerinde farklı tasarımlara yer veriliyor. Özellikle doğallığın timsali ahşap malzemelerden üretilmiş SPA masaj masalarında farklı temalara uygun tasarımlar kullanılıyor. Böylelikle merkezin dekorasyonunda bütünlüğü sağlayarak, görsel bir huzur oluşturulabiliyor.

SPA Yatağı

SPA masaj uygulamaları oldukça geniş çeşitlilikte disiplinleri ihtiva eder. Farklı masaj tekniklerinin uygulanabilirliği de fonksiyonel yatağa ihtiyaç duyulmasına neden olur. SPA masaj donanımlarından birisi olarak, özel formda üretilen SPA yatakları bulunur. Böylelikle masaj tekniklerinin en doğru şekilde uygulanabilmesi için farklı pozisyon değişikliklerinin kişi rahatını bozmadan yapılabilmesi sağlanabilmektedir.

Ayaklı Işık Kaynakları

SPA masajı yaptırılacağı zaman tüm bedenle olduğu gibi ruhsal olarak da uzman masöre kendini emanet etmek gerekir. Bu etkiyi oluşturabilmek, ortamın ne kadar rahat ve dinginlik sağladığı ile ilgilidir. Ortam ışıklarının insan psikolojisi üzerinde ne denli önemli etkilere sahip olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Farklı aydınlatma renk ve dozajlarının oluşturduğu aura, kendini güvende hissetmeye ve psikolojik olarak gevşemeye yardımcı olur. SPA masaj merkezlerinde de bu husus son derece etkin bir şekilde kullanılır.

SPA masaj merkezlerinde, masaj uygulamasının gerçekleştirileceği ortam içerisinde ışıklandırmaların gücünden etkili bir şekilde faydalanabilmeye yardımcı olan ayaklı ışık kaynakları bulunuyor. SPA masaj uygulamalarının en ince tekniklerini kusursuzca uygulamaya yardımcı olan ayaklık ışık kaynakları, her merkezin en temel donanımlarından birisidir. SPA masaj donanımları arasında en öncelikli donanımdır.

SPA Cihaz Sehpası

Cihaz sehpaları adından da anlaşılacağı üzere masaj uygulamalarında gerekli olabilecek tüm bileşenlerin bir arada düzenli şekilde tutulabilmesine yardımcı olur. Ayrıca son derece hafif tasarımları ile masaj esnasında portatif bir kullanım rahatlığıyla kesintisiz uygulama sağlar. SPA masaj donanımları arasında yer alan cihaz sehpalarında SPA masajının en temel bileşenleri olan yağlar başta olmak üzere tüm ekipmanlara rahat şekilde erişebilme imkanı sağlar. Cihaz sehpaları tamamen tercihe ve kullanılacağı temaya göre ahşap veya sac tablalı olarak tasarlanır.

Duvar Rafları

SPA masaj merkezi dekorasyonlarının en temel SPA masaj donanımları arasında duvar rafları da yer alır. Ortam içerisinde hem kalabalık yaratmaz hem raf kullanımı sağlar hem de şık bir dekoratif aksesuar işlevi görür. Özellikle farklı tasarım seçenekleriyle de her tarz ve temaya uygun kullanım imkanı oluşturur.

Eskabo Basamak

SPA masaj teknikleri gereğince uzman masörün farklı pozisyon almaları ve farklı açılarda uygulama gerçekleştirmesi gerekebilir. Böyle durumlarda yükseklik ihtiyacı oluşur ki SPA masaj donanımları arasında eskabo basamakta yer alır. Bu basamaklar tek veya çift katlı olarak tasarlanır. SPA masaj masasında yatan kişiye SPA masaj tekniklerine uygun şekilde müdahalelerin masör tarafından gerçekleştirilebilmesi mümkün olur.

Paravan

Masaj gibi son derece kişisel bir uygulamada mahremiyet pek çok insan için büyük bir önem arz ediyor. Bu nedenle günümüzde SPA masaj merkezlerinde mahremiyetin en iyi şekilde sağlanarak, rahat edilmesini sağlamak amacıyla paravanlar kullanılır.

Tabure ve Sandalyeler

Uzman bir masörün eğitim ve kabiliyetlerini sergileyebilmesi için değişen çalışma koşullarına ihtiyacı bulunuyor. Bu çerçevede SPA merkezlerinde eskabo basamakların yanı sıra tabure ve sandalyelerde yer alır.